Głowice do drukarek

Głowice do drukarek

Głowica do drukarki to komponent niezbędny do prawidłowej pracy sprzętu – w zasadzie jeden z tych najbardziej kluczowych. To właśnie on odpowiedzialny jest za bezpośrednie przenoszenie nadruku na powierzchnię materiału – papieru termicznego lub papieru zwykłego z dodatkową kalką – a co za tym idzie, również samą jakość zadruku.

Z racji faktu, iż jest to mocno eksploatowana podczas pracy część drukarki, niezbędna jest jej regularna konserwacja. Nie można zapominać również o prawidłowym użytkowaniu – odpowiedniej regulacji docisku głowicy czy sięgania wyłącznie po oryginalne materiały eksploatacyjne.

Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku urządzeń z najwyższej półki od renomowanych producentów, głowice do drukarek z czasem ulegną zużyciu i trzeba będzie po prostu wymienić je na nowe. Nie warto tego bagatelizować – niesprawna głowica może doprowadzić do awarii innego elementu drukarki, a ponadto znacząco obniżyć jakość wydruku.

Głowice do drukarek

Głowice do drukarek dostępne są w szerokim zakresie cen i wielu różnych wariantach. Każdy z nich dostosowany jest do innych wymogów i oczywiście konkretnego modelu sprzętu. Jeśli chodzi o drukarki etykiet, obecnie w sprzedaży natrafić można dwa rodzaje głowic.

Co wybrać?

  • Płaskie głowice do drukarek – podstawowy element drukarek kodów kreskowych, ustawiony w pozycji horyzontalnej do taśmy termotransferowej. Oferują możliwość szerokiego wyboru taśm. Użytkowane z wykorzystaniem odpowiednich parametrów i materiałów, zapewniają bardzo dobrą jakość nadruku i długi czas eksploatacji.
  • Krawędziowe głowice do drukarek – nazywane również pływającymi, to bardziej zaawansowana forma głowic płaskich, występująca wyłącznie w drukarkach kart plastikowych. Charakterystyczną cechą jest samoczynne, automatyczne dostosowanie pozycji głowicy do grubości materiałów eksploatacyjnych. Nanoszenie nadruku odbywa się na zasadzie sublimacji – czyli wparowania w powierzchnię karty pożądanych kolorów. Technika ta stosowana jest wyłącznie w drukarkach kart plastikowych. W dalszej kolejności są one pokrywane przez głowicę specjalnym laminatem, chroniącym przed przedwczesnym wyblaknięciem. Docelowy wygląd karty uzyskiwany jest poprzez pozyskanie odpowiednich barw z czerwonej, żółtej i niebieskiej palety kolorystycznej.

Sprzedaż głowic do drukarek

W naszym sklepie prowadzimy  sprzedaż głowic do drukarek o różnych parametrach, przeznaczonych do rozmaitych modeli drukarek – wśród nich m.in. półprzemysłowe i przemysłowe drukarki etykiet, RFID czy drukarki kart plastikowych. Wśród dostępnych propozycji nie brakuje tych od najbardziej znanych i renomowanych producentów – Zebra, Honeywell, Citizen czy Sato to tylko niektóre z nich. W ofercie znajdziesz głowice o rozdzielczości wydruku 200, 300 i 600 DPI do różnych zastosowań.

Oprócz sprzedaży głowic do drukarek, oferujemy również możliwość zakupu wielu innych praktycznych akcesoriów do firmowych urządzeń. Zależy nam na otoczeniu klientów kompleksową obsługą – w naszym serwisie możesz więc skorzystać również z opcji wymiany lub naprawy swoich sprzętów.

Od samego początku działalności realizujemy także usługi z zakresu wdrażania nowoczesnych projektów informatycznych, usprawniających przebieg procesów logistycznych w przedsiębiorstwach w zakresie łańcucha dostaw. W razie potrzeby jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Nie wiesz, jaką głowicę wybrać do Twojego modelu drukarki? Zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością pomożemy w wyborze i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania!